Malonus bendravimas Graži šypsena Laiminga šeima Padėka už priežiūrą

Dantų implantacija

 

 

Danties implantas – tai titaninis varžtas, kurio paskirtis – pakeisti nebetinkamą protezavimui ar jau senai ištrauktą danties šaknį. Implantai gaminami iš titano, kuris biologiškai dera su žmogaus organizmu, todėl tikimybė, kad organizmas jį atmes yra itin menka. Jų paviršius būna padengtas specialia danga, kuri pagerina žandikaulio kaulo įaugimą į implanto griovelius, tokiu būdu užtikrinama, kad įsriegtas implantas prigis sėkmingai ir tarnaus ilgą laiką. Prigijęs implantas tampa patikima atrama dantų vainikėliui ar tiltiniam protezui. Implantai odontologijoje nėra naujiena, tai plačiai pasaulyje naudojama technologija. Pirmasis implantas pasaulyje buvo implantuotas apatiniame žandikaulyje 1965 metais profesoriaus Branemark (Švedija).

 

Kada galima rinktis implantaciją?
•    Kai trūksta vieno danties, o gretimi dantys yra sveiki, ir norisi juos tokius išsaugoti;
•    Kai trūksta galinių dantų ir nebėra kaip gaminti tiltinio protezo, nes nebėra atramos jam;
•    Kai žmogus nešioja išimamą protezą, bet žandikaulis sunykęs ir protezas burnoje būna nebestabilus;
•    Kai esami dantys nebetinkami protezavimui arba jų tiesiog nėra.


Kokį implantą pasirinkti?
Šiuo atveju reikėtų rinktis ne patį implantą, o gydytoją, kuris Jums implantuos, nes rinkoje šiuo metu yra daugybė skirtingų implantų sistemų. Pagrindinis skirtumas tarp jų yra forma, paviršiaus paruošimas ir protezavimo galimybės. Implantą geriausiai tinkantį būtent Jūsų situacijai geriausiai parinks gydytojas, nes skirtingos implantų sistemos tas pačias problemas sprendžia skirtingai, bet rezultato siekia to paties. O kas tiko Jūsų kaimynui nebūtinai tiks Jums.


Ar implantas man tiks?
Implantologija – labai sparčiai besivystanti sritis, implantų gamyboje naudojama daugybė technologijų, todėl pats implantas paruoštas ir apdirbtas taip, kad organizmas jį kuo lengviau ir greičiau priimtų.


Ar galimas atmetimas?
Atmetimas yra viena iš galimų komplikacijų kaip ir atliekant bet kokią intervenciją. Atmetimas implantologijoje siejamas ne su implantu, o su operacijos eiga ir sąlygomis burnoje, kur sriegiamas implantas. Atmetimo galimybė padidėja, jei burnoje yra uždegiminių procesų, jei prieš tai buvo atliktas sudėtingas ir invazyvus danties šalinimas, ar didelės apimties kaulo priauginimas, jei pacientas nesilaiko pooperacinio režimo ir t.t. Bet bet kokiu atveju atmetimas sudaro tik maždaug  2-3 proc. visų atliekamų implantacijų. Žinant, kad kiekviena situacija yra unikali ir skirtinga tai nėra didelis skaičius.


Ar galima pasiruošti implantacijai, kad ji būtų sėkminga?
Ruošiantis implantacijai paprastai dirba ne vienas, o keli gydytojai. Aptariama situacija ir gydymo planas su pacientu: chirurginė dalis, pooperacinis laikotarpis, būsimas protezavimas, suderinami visų etapų laikai. Prieš implantaciją pašalinti visi uždegiminiai procesai burnoje,atliekama profesionali burnos higiena, jei reikia gydomos gleivinės ligos. Implantacija galima tik švarioje burnoje.


Ar skauda?
Pati procedūra kai sriegiamas implantas – nėra skausminga, bet yra daugybė su implantacija susijusių pagalbinių procedūrų: danties šalinimas, kaulo priauginimas, dantenų perkėlimas ir t.t., kurios turi savo pooperacinį gijimą. Procedūros metu tikrai neskauda, bet įvairaus lygio skausmas galimas kelias dienas po procedūros, taip pat galimas patinimas ar mėlynės veide.

Kada galima tikėtis dantų?
Po implantacijos žmogus nelieka be dantų, pasirenkamas vienas iš kelių galimų laikino protezavimo variantas. Gaminama išimama plokštelė, fiksuotas laikinas tiltas ant implantų ar laikinas dantukas fiksuojamas plombine medžiaga  tiesiog prie gretimų dantų. Nuolatinio protezavimo galima tikėtis po 3-4 mėnesių, kai prigyja implantai.


Kokie galimi protezavimo variantai?
Protezavimo galimybės ant implantų yra labai didelės: protezo konstrukcija, estetinės savybės parenkamos kiekvienu atveju individualiai pagal situaciją ir poreikius.

Garantija?
Implantams gamintojas suteikia viso gyvenimo tarptautinę garantiją. Ką tai reiškia? Jei dėl kažkokių priežasčių implanto netektumėte – gamintojas įsipareigoja jį pakeisti nauju, bet kurioje šalyje, kur dirbama su ta implantų sistema. Garantija negalios tuo atveju, jei pats nesirūpinsite savo burnos sveikata – nesivalysite dantų ar nesilankysite pas odontologus profilaktiškai.
Protezavimo darbų garantija priklauso nuo pasirinktos konstrukcijos.

Gydymo pranašumai:


• Galima atkurti tiek pavienius dantis, tiek visą žandikaulį;
• Išsaugomi sveiki greta esantys dantys;
• Galimybė įsriegus implantą namo iškeliauti su nauju, laikinu plastikiniu dantimi, kuris niekuo nesiskirs nuo kitų, burnoje esančių dantų;
• Didelės protezavimo galimybės;
•Visų dantų atkūrimas žandikaulyje naudojant 6 ar 8 implantus;
• All-on-4 metodika – viso žandikaulio dantų atkūrimas naudojant tik 4 implantus;
• Išimamų protezų stabilizacija;
• Procedūra tinkama beveik kiekvienam pacientui;
• Minimali invazija, minimali skausmo galimybė.

 

Impl

 

Implantacijos procedūra: Šiuolaikinės technologijos ir kompiuterizuotas gydymo planavimas pavertė procedūrą visiškai nesudėtinga. Pati dantų implantacija yra visiškai neskausminga. Implantacijos metu naudojamas vietinis nuskausminimas yra toks pat, kaip įprastinio dantų gydymo ar šalinimo metu. Naudojant vienmomentės implantacijos metodą: dantis išraunamas (1), suformuojama ertmė dantų impantui (2) ir įsukamas implantas (3).


1Impl 2Impl 3Impl


Didžiausias patogumas pacientui yra tas, kad laikini arba nuolatiniai dantų protezai gali būti pritvirtinami jau implantacijos metu (1). Tačiau, tam tikromis situacijomis, gali būti užsukama gijimo galvutė (2) arba implantas užsiuvamas ir paliekamas gyti (3).
Jei implantuojama tose srityse, kur dantų nebėra – eiga būna tokia pati, tik atkeliamos dantenos, kad gydytojas galėtų prieiti prie kaulo. Kartais situacija leidžia įsukti implantą ir nekeliant dantenų, o tik pasidarant mažas ertmes jose, pro kurias įsriegiami implantai.
Taigi ilgas paruošiamasis gydymas, skausmingos chirurginės procedūros, ilgi ir sudėtingi gijimo periodai daugelyje situacijų- jau praeitis!

1Impl 2Impl 3Impl

 

Sinuso dugno pakėlimo operacija

 

Viršutinio žandikaulio sinusai – tai tuščiavidurės ertmės, esančios skruostų srityje virš krūminių dantų šaknų. Kai netenkama dantų, palaipsniui kaulas toje srityje tirpsta, ir ilgainiui lieka tik plona kaulinė sienelė, skirianti sinuso ertmę nuo burnos ertmės (1). Norint įsukti dantų implantą, reikalingas pakankamas kaulo storis, todėl, kai kaulinė sienelė lieka labai plona, to padaryti neįmanoma. Sinuso pakėlimas – tai chirurginė procedūra, labai dažnai neatsiejama nuo dantų implantacijos krūminių dantų srityje.

 

Impl

Sinuso pakėlimas – tai puikus sprendimas šių dienų odontologijoje, sudarantis sąlygas dantų implantacijai net pačiomis sudėtingiausiomis sąlygomis. Tai visiškai nesudėtinga ir pacientui neskausminga procedūra, kurios metu pro danties alveolę pakeliama sinuso ertmę dengianti membrana, įstumiama sintetinio kaulo (2) bei įsukamas dantų implantas (3).

1Impl 2Impl 3Impl

 

Nobel biocare implantais galima pasiekti maksimalius rezultatus už minimalią kainą. Unikalios „All on 4“metodikos panaudojimas leidžia atkurti visą bedantį žandikaulį sriegiant tik 4 implantus, procedūros metu dažniausiai nereikalingos dirbtinio kaulo priauginimo procedūros, nes implantai sriegiamai tose srityse, kur dažniausiai kaulo storis ir kokybė būna pakankama. Nuolatinis dantų protezas gali būti tvirtinamas jau iškart po procedūros.

Impl Impl Impl

Jei kilo daugiau klausimų – skambinkite, rašykite gydytojams elektroninius laiškus, ateikite į konsultaciją ir mes Jums viską išsamiai paaiškinsime ir padėsime apsispręsti!

Visos teisės saugomos. © 2011-2016 UAB "LAUDENTA" Login | Pagrindinis


Dėl geresnės UAB Laudenta paslaugų kokybės naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau, patvirtinate, kad sutinkate su slapukais.