Malonus bendravimas Graži šypsena Laiminga šeima Padėka už priežiūrą

Terapinis dantų gydymas

Print

Tai pažeistų kietųjų danties audinių atstatymas, tradiciškai vadinamas plombavimu. Mūsų klinikoje naudojamos aukštos kokybės plombinės medžiagos, kurių platus asortimentas leidžia pasiekti geriausių rezultatų bet kokioje situacijoje.

Prieš terapinį gydymą Po terapinio gydymo

 

Moksliniais terminais kalbant, dantų ėduonis – tai unikali dietos ir bakterijų sukelta danties kietųjų audinių liga, kurios pasekmė – tirpstantys ir įrantys kalcifikuoti audiniai. Tam, kad atsirastų dantų ėduonis, reikia ne tik specifinių mikroorganizmų, bet ir angliavandenių, kurių poveikis trunka atitinkamą laiko tarpą. Nė vienas veiksnys (nei angliavandeniai, nei mikroorganizmai, veikiantys dantį atitinkamą laiką) atskirai negali sukelti dantų ėduonies.

 

Iš kur burnoje atsiranda mikroorganizmai?

Kūdikio burna paprastai būna sterili, tačiau per tiesioginį kontaktą su artimųjų seilėmis kūdikis užkrečiamas mikroorganizmais. Tyrimai įrodė, kad burnos streptokokus ir neigiamas bakterijas kūdikiui dažniausiai perduoda motina. Vis tik šio užsikrėtimo greičiausiai išvengti neįmanoma.
Ėduonis formuojasi specifinėse vietose: kramtomajame paviršiuje (ypač dygimo metu), tarpdančiuose tarp kontaktinio taško ir dantenų, lygiuosiuose danties paviršiuose prie dantenų krašto – ten, kur yra palankios sąlygos ilgą laiką kauptis ir bręsti nejudinamoms apnašoms. Šių danties sričių savaime neapvalo nei liežuvis, nei skruostai, nei rupus maistas, sunku jas išvalyti ir dantų šepetėliu. Tačiau chemiškai nuo kitų danties vietų jos nesiskiria.

ter

Pastebėję spalvinius dantų pakitimus arba pajutę neįprastą dantų skausmą, kreipkitės į gydytoją odontologą, kad prasidėjęs dantų kariesas būtų sustabdytas pradinėje stadijoje.    

 

Kas bus, jei negydysime aktyvaus dantų karieso?

Jei laiku nesikreipsite į gydytoją odontologą, progresuojantis dantų kariesas gali išsivystyti į karieso komplikacijas – danties nervo (pulpos) pažeidimus. Visų pirma vystosi nervo uždegimas – pulpitas, kuris negydomas progresuoja į pulpos nekrozę, o vėliau ir į viršūninį periodontitą, kurio metu mikroorganizmai sukelia viršūninius pakitumus. Taigi, kuo anksčiau sustabdysime ligą, tuo lengvesnis jos gydymas ir tuo geresnės gydymo prognozės.

 

Priklausomai nuo danties pažeidimo ir siekiamo rezultato klinikoje yra naudojama:

  • Šviesoje kietėjantys kompozitai (populiariai vadinami helio plomba);
  • Stiklojonomerinės plombos (jomis plombuojami pieniniai dantys);
  • Estetiniam plombavimui skirtos plombinės medžiagos, pasižyminčios ypatingu skaidrumu ir estetika.

 

Dantų kariesas gydomas tokia eilės tvarka:

  •  Atliekamas vietinis nuskausminimas;
  • Dantis izoliuojamas;
  • Pašalinami karioziniai audiniai;
  • Ertmė uždaroma plombinėmis medžiagomis.

 

Po danties plombavimo
Po plombavimo gali pasireikšti danties jautrumas. Danties jautrumas po kurio laiko (dažniausiai 1-2 sav.) turėtų praeiti, tačiau, kol jis yra, stenkitės vengti dirgiklių, kurie sukelia danties skausmą. Jei skausmas nepraeina ir išlieka intensyvus, kreipkitės į odontologą. Po plombavimo ypač jei plombuojami keli dantys, galimas keistumo jausmas, plombos jūs nebeturėtumėte jausti visai. Jei po plombavimo sunku priprasti ir atrodo, kad dantis „kitoks“- kreipkitės į gydytoją. Neslėpkite atsiradusio danties jautrumo nuo savo odontologo. Gydytojas odontologas turėtų kuo konkrečiau žinoti pasireiškiančius simptomus, kad būtų atliktas tinkamas gydymas.

 

Kas lemia plombų ilgaamžiškumą?

  • Laikui bėgant, plombos dėvisi, gali atsirasti įtrūkimų. Mikroįtrūkimuose tarp plombos ir danties susidaro terpė bakterijoms kauptis, atsiranda antrinis kariesas. Dėl to svarbu reguliariai lankytis pas burnos higienistą, gydytoją odontologą. Apsilankymo metu odontologas gali pripoliruoti senas plombas. Tai turi įtakos plombos ilgaamžiškumui.
  • Plombavimo ilgaamžiškumas taip pat priklauso nuo pačios plombos kokybės (užpildo dalelių dydžio). Pvz.: estetiniam plombavimui naudojama kompozitinė plomba su nanodalelėmis (jos yra labai mažos) daug geriau poliruojasi, todėl smarkiai sumažina antrinio karieso atsiradimo galimybes, ji ilgiau išlieka estetiška, palyginti su įprastinėmis helio plombomis, bet yra minkštesnė už plombas naudojamas krūminių dantų srityje, todėl naudojama tik priekiniams dantims, kur kramtymo jėgos mažesnės.
  • Plombų ilgaamžiškumas priklauso nuo to, kaip jas prižiūrėsite. Gera individuali burnos higiena, taisyklingas dantų valymas pasta ir šepetėliu, tarpdančių valymas higieniniu siūlu – užtikrins plombos ilgaamžiškumą ir leis ilgai džiaugtis gražia šypsena.

 

Pagal mokslinę literatūrą net ir gerai atrodančios plombos kas 5 metus turėtų būti keičiamos naujomis.

 

Visos teisės saugomos. © 2011-2016 UAB "LAUDENTA" Login | Pagrindinis


Dėl geresnės UAB Laudenta paslaugų kokybės naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau, patvirtinate, kad sutinkate su slapukais.