Malonus bendravimas Graži šypsena Laiminga šeima Padėka už priežiūrą

Po dantų implantų operacijos...

 

Pirmąją parą po operacijos venkite fizinio krūvio, pailsėkite, nepersišaldykite ir nesikaitinkite saulėje bei vartokite paskirtus vaistus kaip nurodė gydytojas.

 

Maistas

Valgyti galima praėjus nuskausminamųjų vaistų veikimui, tačiau ne anksčiau negu dvi valandos po procedūros.
Pirmąją parą negalima vartoti karšto maisto ir gėrimų. Kol sugyja žaizdos rekomenduojamas minkštas ir švelnus maistas, kramtoma sveikąja puse. Jei ant implantų iš karto buvo uždėti laikini dantukai, venkite jais kąsti kietą maistą ir kramtyti 1- 2 mėnesius po implantacijos. Taip palengvinsite implanto prigijimą, be to, laikini dantukai yra plastikiniai, todėl juos galite nuskelti.

 

 

 Vaistai


Dažniausiai po implantacijos skiriami 3 rūšių medikamentai:
- antibiotikai, kurių nurodytą dozę reikia gerti 2- 3 kartus per dieną 6- 14 dienų;
- vaistai nuo skausmo. Vidutiniam skausmui malšinti paskiriamas bet kuris vaistas, neskystinantis kraujo („Ibuprofen“, „Nimesil“, „Dolmen“). Vaistus reikia vartoti tol, kol skauda, 2- 3 kartus per dieną 2- 5 dienas;
- dezinfekcinis skalavimo skystis (0,12- 0,2 % chlorheksidinas) Eludril ar kt., kuriuo skalauti reikia 10- 14 dienų. Pirmosiomis dienomis skalauti reikia 3- 4 kartus, o praėjus savaitei po procedūros- 2 kartus dienoje- ryte ir vakare po valgio.

Visus iki tol vartotus vaistus tęskite tomis pačiomis dozėmis.

 

Rūkymas ir alkoholio vartojimas

Rūkymas ir alkoholio vartojimas sunkina žaizdos gyjimą ir didina implanto neprigijimo galimybę. Rūkalai yra vienas iš pagrindinių veiksnių, dėl kurio implantas blogai prigyja. Nerūkykite ir kol sugis žaizdos, mažiausiai dvi savaites ir nevartokite alkoholinių gėrimų 7 dienas po implantacijos. Rūkant pažeidžiamos smulkiosios kraujagyslės- gyjimas lėtėja ir sunkėja.

 

Kraujavimas


Keletą valandų po implantacijos iš žaizdos gali nestipriai pakraujuoti. Dažniausiai kraujavimas sustoja savaime po keleto valandų. Kraujavimo stabdymui galima sukąsti ar prispausti prie žaizdos sterilios medžiagos gabalėlį (tinka sterilus bintas), dėti šalčio kompresus. Jei kraujuoja ilgai kreipkitės į gydytoją.

 

Patinimas


Keletą dienų po implantacijos galite patinti. Patinimo stiprumas priklauso nuo implantacijos apimties ir individualių organizmo savybių. Kad patinimas būtų kuo mažesnis rekomenduojame prie žando priglausti ledo pūslę suvyniotą į rankšluostį (tiks bet kas ką turite šaldymo kameroje). Šaldoma 20 minučių su tokios pačios trukmės pertraukomis keletą valandų. Didžiausias patinimas būna antrą, trečią parą po operacijos.

 

Burnos higiena

Pirmąją parą burnos neskalaukite, dantų šepetėliu valykite tik savus dantis, neliečiant žaizdos.
Antrąją dieną pradėkite lengvai skalauti.
Kol sugyja žaizdos naudokite antiseptinį skalavimo skystį. Skalauti rekomenduojama apie 3- 4 kartus per dieną, ypatingai po valgio, švelniais skalavimo judesiais arba tiesiog palaikyti skystį burnoje apie 30- 60 sekundžių.
Vėliau antiseptinis skalavimo skystis keičiamas įprastu higieniniu skalavimo skysčiu.
Jei iškart po operacijos buvo uždėti laikini dantukai arba burnoje matoma metalinė implanto dalis, juos valykite itin kruopščiai. Likusius dantis valykite kaip įprasta.

Tinkama ir reguliari dantų implantų priežiūra- vienas iš svarbiausių veiksnių, lemiančių implantų ilgaamžiškumą. Kaip ir natūralius dantis, taip ir dantų implantus, būtina valyti bent kelis kartus per dieną. Tačiau geriausiai priežiūrai vien dantų šepetėlio neužtenka.


Siūloma papildomai naudoti šias dantų priežiūros priemones:

  • Tarpdančių šepetėlį ir tarpdančių siūlą;
  • Liežuvio gramdiklį;
  • Burnos skalavimo priemones.


Venkite dantų pastų, kurios savo sudėtyje turi abrazyvinių dalelių (soda, dėmių šalintojas, dantų pastos rūkantiems ir kitos). Abrazyvinių dalelių turinčios pastos gali pašalinti nuo porceliano glazūrą.
Ypač svarbūs yra tarpai tarp dantų ir sritys kur dantis pereina į dantenas. Šiose vietose yra bakterijų, kurios veikia dantenas, ilgainiui sukelia uždegimą, gali paveikti žandikaulio kaulą ir minkštuosius audinius aplink implantą. Todėl yra labai svarbu tas sritis kuo kruopščiau išvalyti.


Du kartus per metus privaloma atlikti profesionalią burnos higieną!

 

Visos teisės saugomos. © 2011-2016 UAB "LAUDENTA" Login | Pagrindinis


Dėl geresnės UAB Laudenta paslaugų kokybės naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau, patvirtinate, kad sutinkate su slapukais.