Malonus bendravimas Graži šypsena Laiminga šeima Padėka už priežiūrą

DANTŲ PROTEZAVIMO KOMPENSAVIMAS IŠ TERITORINIŲ LIGONIŲ KASŲ ODONTOLOGIJOS KLINIKOJE LAUDENTA

KAS TURI TEISĘ Į DANTŲ PROTEZAVIMĄ?

Teisę į dantų protezavimą, kompensuojamą iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (toliau- PSDF) biudžeto, turi apdraustieji privalomuoju sveikatos draudimu:

 • asmenys, kuriems sukako senatvės pensijos amžius;
 • vaikai;
 • nedarbingi arba iš dalies darbingi asmenys;
 • asmenys, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos.

  

KIEK DANTŲ PROTEZAVIMO PASLAUGŲ IŠLAIDŲ KOMPENSUOJAMA IŠ PSDF BIUDŽETO?

Dantų protezavimo paslaugų išlaidos kompensuojamos iš PSDF biudžeto asmenims pagal faktines dantų protezavimo išlaidas, bet ne daugiau kaip:

 • pensininkams, nedarbingiems arba iš dalies darbingiems asmenims, kurie turi mažiau kaip 10 funkciškai visaverčių kontaktuojančių natūralių ar kokybiškų protezuotų antagonistinių dantų porų nuo pirmojo krūminio danties iki kitos pusės pirmojo krūminio danties, ir tiems, kuriems diagnozuotas didesnis nei II laipsnio patologinis visų dantų nudilimas (daugiau kaip 1/3 danties vainiko aukščio) – iki 504,81 Eur;
 • pensininkams, nedarbingiems arba iš dalies darbingiems asmenims, kurių bedantis apatinis žandikaulis 4, 5, 6 dantų srityje yra mažesnio nei 12 mm aukščio – iki 1 553,24 Eur (nustato konsiliumas);
 • vaikams, kurių kramtymo sistema dar vystosi, protezuojama laikinais dantų protezais, pagamintais iš laboratorijoje ar odontologijos kabinete polimerizuojamų polimerų, arba standartinius apsauginius metalinius vainikėlius – iki 257,63 Eur;
 • vaikams, kurių kramtymo sistema iš esmės susiformavusi, protezuojama naudojant ilgalaikių konstrukcinių medžiagų dantų protezus – iki 1 553,24 Eur (nustato konsiliumas);
 • asmenims, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos, jei po taikyto specifinio (spindulinio ir (ar) chemoterapinio) gydymo burnos ertmėje yra mažiau kaip 10 funkciškai visaverčių kontaktuojančių natūralių ar kokybiškų protezuotų antagonistinių dantų porų nuo pirmojo krūminio danties iki kitos pusės pirmojo krūminio danties – iki 504,81 Eur;
 • asmenims, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos, jei atlikta burnos ertmės, veido ir žandikaulių operacija su minkštųjų audinių šalinimu ir (ar) žandikaulių srities kaulo rezekcija – iki 1 553,24 Eur (nustato konsiliumas).

 

Jeigu gydytojas odontologas, konsultacijos metu vizualiu būdu nustato dantų protezavimo poreikį, ir kad būtina sudėtingesnio gydymo technologija, tokiu atveju jis siunčia pensininkus, nedarbingus, iš dalies darbingus asmenis, vaikus ar asmenis, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos, į antrinio ar tretinio lygio odontologų konsiliumą. 

Jei faktinės dantų protezavimo išlaidos buvo didesnės, nei nustatyta kompensuojamoji suma, likusią dalį asmuo turi sumokėti pats.

 

KUR KREIPTIS NORINT GAUTI KOMPENSACIJĄ IŠ PSDF DANTŲ PROTEZAVIMUI?

Norint gauti dantų protezavimo paslaugas, kompensuojamas iš PSDF biudžeto, turite kreiptis į UAB Laudenta gydytoją odontologą, kuris apžiūrės Jūsų dantis ir nustatys jų būklę. Nustatęs, kad Jums yra reikalingas dantų protezavimas, t.y. atitinka teisės akte nurodytas indikacijas, gydytojas odontologas Jums užpildys išrašo formą (formą 027/a), kurią Jūs turite pateikti pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros įstaigos (toliau - PAASPĮ), prie kurios esate prisirašęs, gydytojui odontologui.

 

ĮRAŠYMAS Į EILĘ GAUTI PROTEZAVIMO PASLAUGAS

Jei Jums yra reikalingas dantų protezavimas ir norite gauti kompensaciją iš PSDF, Jūs turite kreiptis į PAASPĮ, prie kurios esate prisirašęs, ir pateikti: 

 • asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą;
 • pensininkai, nedarbingi ar iš dalies darbingi asmenys ir vaikai - gydytojo odontologo arba gydytojų odontologų konsiliumo (kai yra nustatytas sudėtingesnio gydymo technologijos būtinumas) išvadą dėl dantų protezavimo reikiamumo (forma 027/a);
 • asmenys, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos - gydytojo odontologo arba gydytojų odontologų ir atitinkamos srities gydytojų specialistų konsiliumo išvadą dėl dantų protezavimo reikiamumo (forma 027/a);
 • jei prašymą pateikia asmens atstovas - asmens atstovavimą patvirtinantį dokumentą.

Asmenų, neapdraustų privalomuoju sveikatos draudimu ir (ar) neatitinkančių teisės aktuose nustatytų dantų protezavimo paslaugų kompensavimo iš PSDF biudžeto lėšų reikalavimų, prašymai nepriimami.

TLK Jus informuos apie eilės numerį TLK sąraše – išsiųs paštu pranešimą apie asmens įtraukimą į Asmenų, laukiančiųjų dantų protezavimo, sąrašą.

 

JEI NORITE PROTEZUOTI DANTIS NESULAUKĘ EILĖS

Gavęs TLK pranešimą apie įtraukimą į laukiančiųjų dantų protezavimo sąrašą, galite nelaukti, kol ateis eilė ir būsite pakviestas protezuoti dantis, o galite susiprotezuoti mokėdamas už paslaugas pats ir laukti kol kompensaciją gausite piniginiu pavidalu.

Norėdamas (-a), kad dantų protezavimo paslaugų išlaidos būtų kompensuotos, teritorinei ligonių kasai Jūs turite pateikti:

 • nustatytos formos prašymą kompensuoti dantų protezavimo išlaidas, kuriame turi būti nurodytas banko sąskaitos numeris;
 • dantų protezavimo išlaidų apmokėjimą patvirtinantį dokumentą (ASPĮ, kurioje buvo suteiktos dantų protezavimo paslaugos, išrašytą sąskaitą faktūrą, originalų kasos aparato kvitą ir (ar) grynųjų pinigų priėmimo kvitą, ir (ar) originalų banko išduotą dokumentą, patvirtinantį mokėjimo įvykdymą, ir (ar) banko sąskaitos išrašo kopiją, patvirtintą banko darbuotojo spaudu;
 • jei reikia, atstovavimą patvirtinančio dokumento kopiją.

Atėjus Jūsų eilei gauti kompensaciją TLK išsiųs Jums pažymą apie dantų protezavimo paslaugų išlaidų kompensavimą ir perves kompensaciją į Jūsų nurodytą banko sąskaitą.

 

JEI NORITE PROTEZUOTI DANTIS SULAUKĘ PAŽYMOS APIE DANTŲ PROTEZAVIMO PASLAUGŲ IŠLAIDŲ KOMPENSAVIMĄ

Sulaukę pažymos iš TLK apie teisę gauti dantų protezavimo paslaugas, turite kreiptis į klinikos registratūrą dėl užsiregistravimo vizitui pas gydytoją odontologą.

Dantų protezavimo paslaugos turi būti suteiktos ir šių paslaugų išlaidos kompensuojamos per 3 metus nuo TLK pažymos apie teisę gauti dantų protezavimo paslaugas išdavimo dienos. 

Kreipiantis dėl dantų protezavimo paslaugų dantys turėtų būti sugydyti ir paruošti protezuoti. Todėl pageidautina, kad prieš pradėdami protezuoti dantis pasirodytumėte ir pasitartumėte su gydytoju odontologu dėl būsimo protezavimo, o tik tada pradėtumėte gydymą. Jei per 3 metus nesikreipėte į gydymo įstaigą dėl dantų protezavimo paslaugų suteikimo, būsite išbrauktas iš sąrašo bei prarasite teisę gauti dantų protezavimo paslaugas, kompensuojamas iš PSDF biudžeto.       

 

 

 

Plačiau galite paskaityti: http://www.vilniaustlk.lt/index.php?id=53

Šaltinis: VILNIAUS TERITORINĖ LIGONIŲ KASA

Visos teisės saugomos. © 2011-2016 UAB "LAUDENTA" Login | Pagrindinis


Dėl geresnės UAB Laudenta paslaugų kokybės naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau, patvirtinate, kad sutinkate su slapukais.