Malonus bendravimas Graži šypsena Laiminga šeima Padėka už priežiūrą

Chirurginis gydymas

Klinikoje galime jums pasiūlyti šias chirurgines procedūras:

  • danties rovimas;
  • retinuoto (neišdygusio) danties operacinis šalinimas;
  • dantenų pašalinimas aplink dantį;
  • cistų šalinimas;
  • danties viršūnės rezekcija (patrumpinimas);
  • chirurginis danties vainiko ilginimas;
  • liežuvio ir lūpos pasaitėlio plastikos operacijos;
  • dantų implantacija;
  • dantenų plastika.


Chirurginis gydymas Jums bus taikomas tik tuomet, kai kiti konservatyvūs gydymo būdai bus neveiksmingi. Visos chirurginės operacijos yra atliekamos vietinėje nejautroje, todėl pacientai nejaučia jokio skausmo ar diskomforto.

 

CHIRURGINIS GYDYMAS
Daugumai pacientų danties šalinimas asocijuojasi su baime ir skausmu, todėl sunku tam ryžtis. Chirurginių intervencijų nereikėtų bijoti, nes kuo ilgiau delsiama, tuo pooperacinis periodas gali būti nemalonesnis. Patyręs specialistas bet kurį dantį pašalina pakankamai greitai, nesudėtingai ir neskausmingai. Dažniausiai atliekama chirurginė procedūra- dantų šalinimas, tačiau dantis dančiui nelygu.

Dantų šalinimas:
Nesudėtingas danties rovimas- dažniausiai tai vienašakniai, priekiniai, parodontozės pažeisti dantys, jų šalinimas trunka neilgai, po pašalinimo pacientas beveik nejaučia diskomforto.
Sudėtingas danties rovimas- dažniausiai tai krūminiai, daugiašakniai dantys, kuriuos rovimo metu reikia dalinti į kelias dalis. Tai gali užtrukti 20- 40 minučių ir ilgiau, priklausomai nuo situacijos sudėtingumo. Po procedūros pacientui skiriami antibiotikai, vaistai nuo skausmo. Po operacijos galimas tinimas, dažniausiai žaizda burnoje susiuvama, todėl reikalingas dar vienas vizitas siūlams pašalinti.
Protinių dantų rovimas- tai individuali procedūra, nes protinis dantis gali turėti 1- 5 ir daugiau šaknų.
Retinuoto danties rovimas- neišdygusio danties pašalinimas. Operacija gali trukti ir kelias valandas.

Protinio danties rovimas
Protiniai dantys šalinami vietinėje nejautroje, nuskausminus taip pat kaip ir plombuojant bet kurį dantį. Jei dantis išdygęs, jis pašalinamas gana lengvai ir greitai, esant neišdygusiam – gydytojas turi atkelti dantenas, minkštuosius audinius ir surasti dantį bei jį pašalinti. Pašalinus dantį dažnai žaizda susiuvama, kad greičiau sugytų.
Procedūra gali trukti nuo kelių minučių iki kelių valandų, priklausomai nuo danties padėties ir gydytojo patirties bei įgūdžių. Po sudėtingo rovimo pacientas visuomet gauna ledo kompresą – tai sumažina pooperacinį skausmą ir tinimo tikimybę.

Apie protinio danties šalinimą reikėtų pagalvoti, jei:

  • Kamuoja nuolatiniai dažnai pasikartojantys skausmai protinio danties srityje;
  • Jei kramtant nuolat sukandamas žandas ties protiniu dantimi;
  • Jei aplink nepilnai išdygusį dantį dantenos yra paraudę, palietus dantenas pasirodo maisto likučių ar pūlių;
  • Jei patino žandas galinių dantų srityje;
  • Jei staiga tapo sunku išsižioti tiek, kiek ankščiau lengvai galėjote;
  • Jei kreivai išdygusio protinio tiesiog neišeina išsivalyti, ten nuolat kaupiasi apnašos ir sukelia blogą kvapą;
  • Netinkamai valomas dantis ant kurio nuolat kaupiasi apnašos gali tapti ir gretimo danties karieso priežastimi;
  • Jei planuojamas ortodontinis gydymas, o protinių dantų padėtis netaisyklinga.

Ko tikėtis po protinio danties pašalinimo?
Pirmomis dienomis dėl minkštųjų audinių pažeidimo, traukimo procedūros metu, tikėtinas žando patinimas, galimos kraujosruvos ir mėlynės veide, todėl mes visada apie tai įspėjame pacientus, kad ši laikina būsena netrukdytų normaliam gyvenimo ritmui ir nereikėtų patirti diskomforto dalyvaujant pvz. svarbiuose žmonių susitikimuose, šventėse ir pan.
Tinimas gali tęstis apie savaitę, pacientui gali būti sunku normaliai išsižioti, kramtyti maistą. Vartojant antibiotikus ir vaistus nuo skausmo šie nemalonūs jutimai per 2-3 dienas praeina arba labai sumažėja. Siūlai dažniausiai pašalinami po 10 dienų, o visiškai sugijus žmogus nebejaučia toje vietoje visiškai nieko.

Retinuoto (neišdygusio) protinio danties rovimas
Retinuoti protiniai dantys yra tokie, kurie dėl savo netaisyklingos padėties neišdygsta ir greičiausiai niekada neišdygs. Tokie dantys bėgant laikui, gali būti cistų susiformavimo priežastimi, o cistų gydymas yra sudėtingesnis, reikalauja didesnės apimties chirurginės procedūros, gijimas būna ilgesnis ir žmogus patiria daugiau diskomforto.
Galiausiai neišdygęs dantis vis tiek būna pašalinamas. Todėl laukti nėra prasmės, reikia tam tiesiog ryžtis.

 

Neišdygę retinuoti dantys


Kodėl po danties pašalinimo reikia atvykti apžiūrai?
Gydytojas po danties pašalinimo procedūros paaiškina pooperacinio rėžimo ypatumus ir paskiria pakartotinį vizitą po savaitės, kadangi žmogui valgant maistas pasklinda po visą burną, net ir kramtant viena puse ir saugant žaizdą, į rauto danties vietą gali patekti maisto likučių, kurie sunkina gijimą ir gali sukelti komplikaciją – uždegimą. Gydytojas apžiūros metu tiesiog apžiūrės pašalinto danties vietą Jūsų burnoje, patikrins ar nepateko jokio maisto, jei reikia – išplaus ir išvalys, kad ir toliau žaizda sklandžiai gytų . Taigi pacientui atvykti pasirodyti gydytojui po savaitės yra labai svarbu.
Protinius dantis gali šalinti kiekvienas gydytojas odontologas, kuris turi tam reikalingas žinias, įrangą ir instrumentus ar specializuojasi chirurginiame gydyme.


CISTŲ ŠALINIMAS
Danties cista – tai ertmė kauliniame audinyje ar minkštuosiuose audiniuose. Ji gali būti sudaryta iš keleto kamerų, paprastai pripildytų skysčių ar minkštų audinių.
Negyvas danties nervas arba negydytos ar neprofesionaliai gydytos dantų šaknys- viena iš pagrindinių dantų cistų atsiradimo priežasčių. Taip pat cistų atsiradimui gali turėti įtakos dantų uždegimas, dantų trauma, dantų šalinimo komplikacija.
Uždegimas pasireiškia paraudimu, patinimu, skausmu, karščiavimu, sutrikusia dantų funkcija. Gali atsirasti organizmo intoksikacija: atsiranda silpnumas, išblyškusi oda, pasunkėjęs kvėpavimas, stipriai skauda galvą, apima vangumas.
Cistos šalinamos atkeliant minkštuosius audinius ir išvalant iš kaulo cistą ir visus uždegiminius audinius. Likęs defektas kaule- dažniausiai užpildomas kaulo pakaitalu.

 Danties cista


DANTIES VIRŠŪNĖS REZEKCIJA
Endodontinės problemos chirurginiu būdu sprendžiamos ne vieną amžių, kuomet terapinis gydymas nepadeda ir viršūniniai pakitimai neišnyksta. Danties šaknies viršūnės rezekcijos metu gydytojas odontologas pašalina nesveiką danties šaknies viršūnę su aplink esančiais pakitusiais audiniais. Esant šaknies viršūnės uždegimui, pacientai dažniausiai nejaučia skausmo ir kreipiasi į specialistus, kai uždegimas tampa ūminis.
Atliekant šaknies viršūnės rezekciją taikomas nuskausminimas, atveriamas lėtinis infekcijos židinys, kuris yra išvalomas, nupjaunama šaknies viršūnė ir kokybiškai užplombuojama. Jei išvalyto židinio kaulinė ertmė didelė, rekomenduojama ją užpildyti kaulo pakaitalu. Paprastai ši procedūra nesunkiai pacientų toleruojama ir pooperacinis periodas būna neskausmingas. Šaknies viršūnės rezekcija atliekama tiek krūminių, tiek priekinių dantų srityse.

 Danties viršūnės rezekcijos eiga

Visos teisės saugomos. © 2011-2016 UAB "LAUDENTA" Login | Pagrindinis


Dėl geresnės UAB Laudenta paslaugų kokybės naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau, patvirtinate, kad sutinkate su slapukais.